یوتوپیا (UTOPIA )چیست ؟

یوتوپیا چیست و چه کاربردی دارد

 0
یوتوپیا  (UTOPIA )چیست ؟

ما در دنیایی از نظارت کامل زندگی می‌کنیم که هر اقدام ما اثری برجای می گذارد. اطلاعات روزمره در دنیا در توده‌های بزرگ داده ذخیره می‌شوند و این اطلاعات توسط کامپیوتر و انسان پردازش می‌شوند تا دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ دنیا بتوانند به نفع خود از آن استفاده کنند و با توسط آن اطلاعات به بیشتر کردن منافع خود بپردازند.

اگر این اطلاعاتی که انسان‌ها در روزمره از خود به جای می‌گذارند جایی ذخیره نشود و هیچ شخصی نتواند از آن استفاده کند، دیگر چنین شرکت‌هایی نمی‌توانند از سرقت اطلاعات پول‌های کلان در بیاورند و افراد می‌توانند حریم امن شخصی که حق هر انسانی است را داشته باشند.

حال یوتوپیا اکوسیستمی متشکل از پیام رسان فوری، سیستم نامه پستی یا ایمیل، ارز مجازی، ذخیره سازی پرونده و یک مرورگر داخلی این امکان را یکجا فراهم آورده است. در ادامه این مطلب با یوتوپیا بطور کامل آشنا می‌شوید.

اکوسیستم تحت بلاکچین  UTOPIA

Utopia یک شبکه  غیر متمرکز  Peer-To-Peer است که با آن می‌توانید پیام‌های صوتی را ارسال کنید، فایل‌ها را انتقال دهید، چت‌ها و کانال‌های گروهی ایجاد کنید، ایمیل ارسال کنید و بحث خصوصی انجام دهید. در حال حاضر Utopia  برای Windows ، Mac  و Linux قابل دسترس است که تمام ویژگی‌های یک برنامه را ارائه می‌دهد.

اکوسیستم یوتوپیا برای کاربران در داخل اکوسیستم یک مرورگر داخلی Idyll را برای مشاهده وب سایت‌های درون شبکه همتا به Utopia فراهم می‌کند. یوتوپیا ارز دیجیتال مخصوص به خود را هم دارد که Crypton نام دارد.

همچنین شما با نصب یوتوپیا دارای یک کیف پول مجازی هم می‌شوید که Uwallet  نام دارد و به شما امکان ذخیره، انتقال Crypton (CRP) یا حتی ایجاد کوپن و کارت اعتباری را می‌دهد. 
این اکوسیستم مخصوص کسانی است که به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهند؛ مخصوصا در این دنیایی که شرکت‌های بزرگ همواره در حال سرقت و دستبرد اطلاعات و استفاده از آن برای منفعت خود هستند.